Kamera ve Güvenlik Sistemleri

İnterkom Güvenlik Sistemleri

İnterkom / Intercom Sistemleri

Özellikle Ev ve İşyeri güvenliği açısından çok önemli bir işlev gören sistemler olan görüntülü diafonlar sayesinde dışarıdaki insanların ev veya işyerine girmek istediklerinde görüntülü olarak kim oldukları anlaşılmaktadır. Kapıyı açmadan önce gelen kişinin uzak mesafeden kim olduğunu görmek bir çok tehlike riskini de gidermiş olmaktadır. Bu tür sistemlerde ortaya çıkacak bir arıza alışılmış güvenlik düzenini sekteye uğratacağından bir an önce giderilmeli ve Güvenlik riskleri ortadan kaldırılmalıdır.

İnterkom / Intercom sisteminde ortaya çıkan bir sorun olduğunda sorunun tam olarak nerede olduğunu anlayabilmek için bir takım kontroller yapılır. Bu amaçla öncelikle diafon kutusu yerinden çıkartılır. Duvar aparatındaki kart soketlerinde bir temassızlık veya oksitlenme olup olmadığı kontrol edilebilir.

Burada bulunan kablolar görüntü, kapı otomatiği ve zil kablolarıdır. Eğer bu bölümlerde herşey normal ise görüntü ve sesin alındığı kutunun içi açılır. Devre kartındaki çeşitli devreler, dirençler, kondansatör ve diyotların değerleri ölçülür. Devre kartı üzerindeki parçalar arasında elektrik akımı geçişlerinde sorun olup olmadığı ölçüm cihazı ile kontrol edilir. Eğer buralarda da bir sorun tespit edilmez ise görüntüyü sağlayan kablolara göz atılır. Eğer bu kablolarda deformasyon var ise lehim yoluyla tamir işlemi yapılabilir. İşlem tamamlanınca kablonun elektrik geçişi ölçülür. Eğer normal değerler çıkar ise sorun çözülmüş demektir. Cihazın kutusu kapatılır ve duvara monte ederek kontrol amaçlı çalıştırılır.

0532 631 10 84

ATAŞEHİR HİZMET BÖLGELERİMİZ
  • Atatürk Mahallesi Ev, İşyeri, Ofis, Fabrika İnterkom / Intercom Sistemleri
  • Çamlıca Mahallesi Ev, İşyeri, Ofis, Fabrika İnterkom / Intercom Sistemleri
  • Ferhatpaşa Mahallesi Ev, İşyeri, Ofis, Fabrika İnterkom / Intercom Sistemleri
  • İçerenköy Mahallesi Ev, İşyeri, Ofis, Fabrika İnterkom / Intercom Sistemleri
  • Kayışdağı Mahallesi Ev, İşyeri, Ofis, Fabrika İnterkom / Intercom Sistemleri
  • Küçükbakkalköy Mahallesi Ev, İşyeri, Ofis, Fabrika İnterkom / Intercom Sistemleri
  • Mustafa Kemal Mahallesi Ev, İşyeri, Ofis, Fabrika İnterkom / Intercom Sistemleri
  • Örnek Mahallesi Ev, İşyeri, Ofis, Fabrika İnterkom / Intercom Sistemleri
  • Yenisahra Mahallesi Ev, İşyeri, Ofis, Fabrika İnterkom / Intercom Sistemleri